Znakowarki Mikroudarowe

Co to są znakowarki mikroudarowe:

Znakowanie mikroudarowe jest jedną z metod mechanicznych DPM (Direct Part Marking), technologia ta może być użyta na jakichkolwiek przemysłowych częściach do maksymalnej twardości 62 HRc (na zamówienie może być wyższa twardość). Linia produktów DOTLITE, oferowanych przez firmę BERMA Macchine, wykorzystuje właśnie tę technologię.

Zasada działania :

Urządzenia te są maszynami CNC, programowalnymi przez komputer lub specjalną elektronikę. Uderzenia igły, która porusza się w dwóch osiach (XY), wykonując bardzo bliskie mikro-punkty tworzą linie układające się w litery, numery oraz symbole, które stanowią informacje mające być prezentowane na obiekcie w celu jego identyfikacji. Linie te mogą być ciągłe lub kropkowane, w zależności od ustawień parametrów.  Możliwość zmiany czasu uruchamiania uderzenia umożliwia pełną regulację głębokości znakowania,  w zależności od materiału  i przeznaczenia znakowanego elementu.   Wszystkie nasze znakowarki występują w dwóch wersjach:  z napędem elektromagnetycznym oraz z napędem pneumatycznym. Dla większości zastosowań napęd elektromagnetyczny jest podstawowym wyborem, jednak wszędzie tam gdzie występuje potrzeba głębokiego znakowania: numery VIN bądź znakowany element podlega dalszej obróbce - malowaniu, galwanizowaniu, itp, sugerowane jest użycie znakowarki z napędem pneumatycznym.

Urządzenia te znakują niemal wszystkie geometrie, mogą znakować: na płaskich powierzchniach (na płytach), na okrągłych przedmiotach, po promieniu lub osiowo aż do części stożkowych, a także mogą znakować na różnych poziomach przedmiotu obrabianego.  Firma ECOSTER jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę:

bermalogomini2jpg         Znakowarek firmy BERMA
      rkminijpg          Używanych obrabiarek CNC

ecomayjpg

       biuro@ecoster.pl

       0048-513-078-100