Znakowarki Laserowe 

Co to są znakowarki laserowe:
  Znakowanie laserowe jest procesem termicznego nagrzewania, powstającego pod wpływem wzmocnionej i zogniskowanej wiązki laserowej. Wiązka ta wywołuje na powierzchni znakowanego materiału trwałe zmiany.
  Można wyróżnić trzy różne typy znakowania: Wyżarzanie, poprzez stworzenie oznakowania wytworzonego ciepłem, bez uszkodzenia materiału; Grawerowanie, które tworzy bezpośrednie, odporne i długotrwałe oznakowanie; Ablacja, która usuwa przez odparowanie cienką powłokę warstwy farby lub anodowania, tak by uzyskać kontrast bez uszkadzania materiału bazowego.

Zasada działania:
  Systemy znakowania laserowego GALVOTEK firmy BERMA Macchine wykorzystują głowicę skanującą z dwoma galwanometrami, powiązaną ze  źródłem światła lasera fibrowego o długości fali 1064 nm  lub  CO2 przy 10600 nm  i  umożliwiają wytwarzanie tekstów alfanumerycznych, logo i kodów takich jak kod kreskowy i Data Matrix na wielu materiałach niezwykle szybko i w doskonałej jakości. 

  Z tego powodu znakowarki laserowe GALVOTEK znajdują zastosowanie w bardzo wielu kategoriach produktów, nawet w szczególnych obszarach, gdzie mechaniczne grawerowanie powierzchni nie może być stosowane. Mogą również zastąpić mniej efektywne systemy lub tworzące mniej trwałe znakowanie.
  Urządzenia  te  są jedynymi wyposażonymi w firmowy panel operatora,  co faktycznie czyni system całkowicie  niezależnym od komputera, który jest jednak używany do tworzenia programów znakowarek. Do urządzeń tych można również podłączyć czytnik kodów kreskowych, aby wybrać żądany program do znakowania i / lub wstawić do drukarki różne teksty.


Cechy wspólne wszystkich znakowarek laserowych GALVOTEK:
Wszechstronne i ciche:
• Znakowanie na różnego rodzaju materiałach;
• Brak hałasu.
Proste i funkcjonalne:
• Praca samodzielna z panelem operatora;
• Znakowanie logo z importem z kodów kreskowych z plików BMP, DXF i PLT, kodów kreskowych 1D i 2D Data Matrix.
Wyposażone w:
• RS-232 port szeregowy do czytników kodów kreskowych, wag i innych instrumentów;
• Kilka protokołów komunikacyjnych ASCII zintegrowanych w celu wysyłania zmiennych do oznaczania.


        Systemy znakowania laserowego GALVOTEK znane są z łatwości użycia w tworzeniu i zarządzaniu programami znakowania, które mogą być wykonywane bezpośrednio na urządzeniu za pośrednictwem panelu operatora lub z pomocą oprogramowania IDENTIFY (dostarczanego z każdym urządzeniem).

Znakowanie laserem fibrowym jest najbardziej elastycznym typem bezpośredniego znakowania. System wytwarza wiązkę lasera o długości fali 1064 nm, która nadaje się do obróbki wszystkich metali i niektórych rodzajów tworzyw sztucznych. Możliwość zmieniania różnych parametrów lasera pozwala uzyskać maksymalną kontrolę, jakość i szybkość.

Zalety fibrowego lasera:

• Praktycznie bezobsługowy i długa żywotność źródła laserowego

• Elementy optyczne o wysokiej wydajności i małym zużyciu energii (<500 W)

• Generowana duża energia, która umożliwia uzyskanie wysokiej jakości znaku w krótszym czasie

• Zintegrowana dioda wskaźnikowa ułatwiająca umieszczanie części

• Bezpośrednie i trwałe znakowanie bez rozpuszczalników, lakierów lub etykietCOMPACT – STOŁOWA ZNAKOWARKA LASEROWA

Znakowarkę laserową COMPACT można szybko zainstalować na biurku lub stole, w pełnej zgodzie z przepisami bezpieczeństwa, dzięki specjalnej obudowie zapewniającej ochronę w klasie 1 (ISO EN 60825-1).

Urządzenie wyposażone jest w laser fibrowy o mocy 20W (COMPACT-20F) lub 30W (COMPACT-30F) co pozwala na odpowiednią konfigurację dostosowaną do różnych potrzeb.

Znakowarkę COMPACT można uzupełnić i spersonalizować dodając opcjonalne urządzenia, w tym obrotnicę AR1 lub automatyczny podajnik tabliczek znamionowych AF3.


MASTER – UNIWERSALNA ZNAKOWARKA LASEROWA

Znakowarka MASTER jest odmianą wcześniejszej znakowarki COMPACT.  Przy tych samych parametrach technicznych, wyposażona jest w powiększoną obudowę pozwalającą na łatwe znakowanie nietypowych elementów (dużych, długich, itp.).  
Urządzenie jest na kółkach, dzięki czemu mimo sporych rozmiarów (900 x 1070 x 2020 mm) łatwo je przestawiać w zależności od potrzeb.

Znakowarkę MASTER można uzupełnić i spersonalizować dodając opcjonalne urządzenia, w tym obrotnicę AR1 lub automatyczny podajnik tabliczek znamionowych AF3.


            


               Opcja: załadunek i rozładunek robotem

robotjpg

GYRUS -  ZNAKOWARKA LASEROWA Z OBROTOWYM STOŁEM

Znakowarka Laserowa GYRUS jest wyposażona w obrotowy stół (średnica 500 mm) z dwoma pozycjami roboczymi, co pozwala na załadunek / rozładunek na jednym ze stanowisk podczas fazy znakowania. Może być używana z obsługą ręczną lub automatyczną za pomocą opcjonalnego robota, w pełnej zgodzie z przepisami bezpieczeństwa, dzięki specjalnej obudowie zapewniającej ochronę w klasie 1 (ISO EN 60825-1).

Urządzenie wyposażone jest w laser fibrowy o mocy 20W (GYRUS-20F) lub 30W (GYRUS-30F) co pozwala na odpowiednią konfigurację dostosowaną do różnych potrzeb.


SUPREME - ZNAKOWARKA LASEROWA WIELOOSIOWA

Znakowarka  laserowa  SUPREME  wyróżnia  się  bardzo szerokim obszarem roboczym (aż do  680 x 300 mm),  uzyskanym poprzez sterowanie głowicą skanującą w osi X i Z.  Zgodność z przepisami bezpieczeństwa  gwarantuje  specjalna  obudowa  zapewniająca ochronę w klasie 1 (ISO EN 60825-1).

Wyposażony  jest  w  fibrowe  źródła laserowe 20W, 30W  lub 50W     co pozwala na odpowiednią konfigurację dostosowaną do różnych potrzeb.

Znakowarkę SUPREME można uzupełnić i spersonalizować dodając opcjonalne  urządzenia,  w  tym  obrotnicę  AR1  lub  automatyczny podajnik tabliczek znamionowych AF3.Firma ECOSTER jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę:

bermalogomini2jpg         Znakowarek firmy BERMA
      rkminijpg          Używanych obrabiarek CNC

ecomayjpg

       biuro@ecoster.pl

       0048-513-078-100